C1206X474K3REC7210
Mfr.Part #
C1206X474K3REC7210
Description
CAP CER 1206 470NF 25V X7R 10%
Size / Dimension :
0.130Lx0.063W 3.30mmx1.60mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Factory Lead Time :
11 Weeks
Voltage - Rated :
25V
Series :
ESD SMD Comm X7R
Applications :
Boardflex Sensitive, ESD Protection
Feature :
Soft Termination
Tolerance :
±10%
Thickness (Max) :
0.073 1.85mm
Capacitance :
0.47µF
Temperature Coefficient :
X7R
KEMET C1206X474K3REC7210
ESD SMD Comm X7R 0.47μF 25V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.130Lx0.063W 3.30mmx1.60mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)