C1206X474J1RECAUTO7210
Mfr.Part #
C1206X474J1RECAUTO7210
Description
CAP CER 1206 470NF 100V X7R 5%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.073 1.85mm
Ratings :
AEC-Q200
Temperature Coefficient :
X7R
Voltage - Rated :
100V
Feature :
Soft Termination
Tolerance :
±5%
Series :
ESD SMD Auto X7R
Size / Dimension :
0.130Lx0.063W 3.30mmx1.60mm
Factory Lead Time :
11 Weeks
Applications :
Automotive, Boardflex Sensitive, ESD Protection
Capacitance :
0.47µF
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
KEMET C1206X474J1RECAUTO7210
ESD SMD Auto X7R 0.47μF 100V Ceramic Capacitor ±5% X7R 0.130Lx0.063W 3.30mmx1.60mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)