C1206X473MAREC7800
Mfr.Part #
C1206X473MAREC7800
Description
CAP CER 1206 47NF 250V X7R 20%
Thickness (Max) :
0.047 1.20mm
Series :
ESD SMD Comm X7R
Size / Dimension :
0.130Lx0.063W 3.30mmx1.60mm
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
250V
Applications :
Boardflex Sensitive, ESD Protection
Feature :
Soft Termination
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
X7R
Capacitance :
0.047µF
Factory Lead Time :
11 Weeks
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
KEMET C1206X473MAREC7800
ESD SMD Comm X7R 0.047μF 250V Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.130Lx0.063W 3.30mmx1.60mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)