C1206X473J1REC7800
Mfr.Part #
C1206X473J1REC7800
Description
CAP CER 1206 47NF 100V X7R 5%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.047 1.20mm
Applications :
Boardflex Sensitive, ESD Protection
Capacitance :
0.047µF
Voltage - Rated :
100V
Temperature Coefficient :
X7R
Series :
ESD SMD Comm X7R
Factory Lead Time :
11 Weeks
Feature :
Soft Termination
Tolerance :
±5%
Size / Dimension :
0.130Lx0.063W 3.30mmx1.60mm
KEMET C1206X473J1REC7800
ESD SMD Comm X7R 0.047μF 100V Ceramic Capacitor ±5% X7R 0.130Lx0.063W 3.30mmx1.60mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)