C1206X472MMGEC7210
Mfr.Part #
C1206X472MMGEC7210
Description
CAP CER 1206 4.7NF 63V C0G 20%
Applications :
Boardflex Sensitive, ESD Protection
Series :
ESD SMD Comm C0G
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
63V
Size / Dimension :
0.130Lx0.063W 3.30mmx1.60mm
Factory Lead Time :
11 Weeks
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Feature :
Low ESL, Soft Termination
Thickness (Max) :
0.039 0.98mm
Capacitance :
4700pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
KEMET C1206X472MMGEC7210
ESD SMD Comm C0G 4700pF 63V Ceramic Capacitor ±20% C0G NP0 0.130Lx0.063W 3.30mmx1.60mm -55°C~125°C Low ESL, Soft Termination Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)
C1206X472MMGEC7210 Overview
Programs on this device are of 0.130Lx0.063W 3.30mmx1.60mm size/dimension.Temperature coefficient of resistance refers to the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, with C0G NP0 being the highest temperature coefficient.
C1206X472MMGEC7210 Features
a size/dimension of 0.130Lx0.063W 3.30mmx1.60mm