C1206X472K5RECAUTO
Mfr.Part #
C1206X472K5RECAUTO
Description
CAP CER 4700PF 50V X7R 1206
Size / Dimension :
0.130Lx0.063W 3.30mmx1.60mm
Surface Mount, MLCC
Ratings :
AEC-Q200
Thickness (Max) :
0.039 0.98mm
Series :
ESD SMD Auto X7R
Temperature Coefficient :
X7R
Tolerance :
±10%
Feature :
Soft Termination
Voltage - Rated :
50V
Capacitance :
4700pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Factory Lead Time :
8 Weeks
Applications :
Automotive, Boardflex Sensitive, ESD Protection
KEMET C1206X472K5RECAUTO
ESD SMD Auto X7R 4700pF 50V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.130Lx0.063W 3.30mmx1.60mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)