C1206X472K3REC7210
Mfr.Part #
C1206X472K3REC7210
Description
CAP CER 1206 4.7NF 25V X7R 10%
Thickness (Max) :
0.039 0.98mm
Factory Lead Time :
11 Weeks
Feature :
Soft Termination
Applications :
Boardflex Sensitive, ESD Protection
Temperature Coefficient :
X7R
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
25V
Size / Dimension :
0.130Lx0.063W 3.30mmx1.60mm
Tolerance :
±10%
Series :
ESD SMD Comm X7R
Capacitance :
4700pF
KEMET C1206X472K3REC7210
ESD SMD Comm X7R 4700pF 25V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.130Lx0.063W 3.30mmx1.60mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)