C1206X472K1RECAUTO7210
Mfr.Part #
C1206X472K1RECAUTO7210
Description
CAP CER 1206 4.7NF 100V X7R
Tape and Reel (TR)
Ratings :
AEC-Q200
Factory Lead Time :
11 Weeks
Thickness (Max) :
0.039 0.98mm
Temperature Coefficient :
X7R
Tolerance :
±10%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.130Lx0.063W 3.30mmx1.60mm
Feature :
Soft Termination
Voltage - Rated :
100V
Applications :
Automotive, Boardflex Sensitive, ESD Protection
Series :
ESD SMD Auto X7R
Capacitance :
4700pF
KEMET C1206X472K1RECAUTO7210
ESD SMD Auto X7R 4700pF 100V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.130Lx0.063W 3.30mmx1.60mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)