C1206X472J5GEC7800
Mfr.Part #
C1206X472J5GEC7800
Description
CAP CER 1206 4.7NF 50V C0G 5%
Size / Dimension :
0.130Lx0.063W 3.30mmx1.60mm
Series :
ESD SMD Comm C0G
Tolerance :
±5%
Feature :
Low ESL, Soft Termination
Voltage - Rated :
50V
Applications :
Boardflex Sensitive, ESD Protection
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.039 0.98mm
Factory Lead Time :
11 Weeks
Capacitance :
4700pF
KEMET C1206X472J5GEC7800
ESD SMD Comm C0G 4700pF 50V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.130Lx0.063W 3.30mmx1.60mm -55°C~125°C Low ESL, Soft Termination Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)
C1206X472J5GEC7800 Overview
A 0.130Lx0.063W 3.30mmx1.60mm size/dimension program is available for this device.Temperature coefficient of resistance consists of the change in electrical resistance of a substance with respect to each degree change in temperature, and it is C0G NP0.
C1206X472J5GEC7800 Features
a size/dimension of 0.130Lx0.063W 3.30mmx1.60mm