C1206X471F5HAC7800
Mfr.Part #
C1206X471F5HAC7800
Description
CAP CER 1206 470PF 50V ULTRA STA
Size / Dimension :
0.130Lx0.063W 3.30mmx1.60mm
Applications :
Boardflex Sensitive
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Dielectric Material :
Ceramic
Series :
SMD Comm X8R HT150C Flex
Lead Free :
Lead Free
Voltage - Rated DC :
50V
Factory Lead Time :
36 Weeks
Thickness (Max) :
0.039 0.98mm
Capacitance :
470pF
Feature :
Low ESL, Soft Termination, High Temperature
Temperature Coefficient :
X8R
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C~150°C
KEMET C1206X471F5HAC7800
SMD Comm X8R HT150C Flex 470pF Ceramic Capacitor ±1% X8R 0.130Lx0.063W 3.30mmx1.60mm -55°C~150°C Low ESL, Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)