C1206X470M4HACAUTO
Mfr.Part #
C1206X470M4HACAUTO
Description
CAP CER 1206 47PF 16V ULTRA STAB
Surface Mount, MLCC
Ratings :
AEC-Q200
Tolerance :
±20%
Factory Lead Time :
36 Weeks
Dielectric Material :
Ceramic
Applications :
Automotive, Boardflex Sensitive
Thickness (Max) :
0.039 0.98mm
Series :
SMD Auto X8R HT150C Flex
Capacitance :
47pF
Temperature Coefficient :
X8R
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Voltage - Rated DC :
16V
Feature :
Low ESL, Soft Termination, High Temperature
Size / Dimension :
0.130Lx0.063W 3.30mmx1.60mm
Lead Free :
Lead Free
KEMET C1206X470M4HACAUTO
SMD Auto X8R HT150C Flex 47pF Ceramic Capacitor ±20% X8R 0.130Lx0.063W 3.30mmx1.60mm -55°C~150°C Low ESL, Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)