C1206X470F3HAC7800
Mfr.Part #
C1206X470F3HAC7800
Description
CAP CER 1206 47PF 25V ULTRA STAB
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Factory Lead Time :
36 Weeks
Series :
SMD Comm X8R HT150C Flex
Applications :
Boardflex Sensitive
Thickness (Max) :
0.039 0.98mm
Dielectric Material :
Ceramic
Tolerance :
±1%
Feature :
Low ESL, Soft Termination, High Temperature
Temperature Coefficient :
X8R
Size / Dimension :
0.130Lx0.063W 3.30mmx1.60mm
Lead Free :
Lead Free
Capacitance :
47pF
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Voltage - Rated DC :
25V
KEMET C1206X470F3HAC7800
SMD Comm X8R HT150C Flex 47pF Ceramic Capacitor ±1% X8R 0.130Lx0.063W 3.30mmx1.60mm -55°C~150°C Low ESL, Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)