C1206X432M4HACAUTO
Mfr.Part #
C1206X432M4HACAUTO
Description
CAP CER 1206 4.3NF 16V ULTRA STA
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Voltage - Rated DC :
16V
Lead Free :
Lead Free
Ratings :
AEC-Q200
Temperature Coefficient :
X8R
Series :
SMD Auto X8R HT150C Flex
Tolerance :
±20%
Factory Lead Time :
36 Weeks
Applications :
Automotive, Boardflex Sensitive
Dielectric Material :
Ceramic
Size / Dimension :
0.130Lx0.063W 3.30mmx1.60mm
Thickness (Max) :
0.043 1.10mm
Capacitance :
4300pF
Feature :
Low ESL, Soft Termination, High Temperature
KEMET C1206X432M4HACAUTO
SMD Auto X8R HT150C Flex 4300pF Ceramic Capacitor ±20% X8R 0.130Lx0.063W 3.30mmx1.60mm -55°C~150°C Low ESL, Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)