C1206X432F5HACAUTO
Mfr.Part #
C1206X432F5HACAUTO
Description
CAP CER 1206 4.3NF 50V ULTRA STA
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Capacitance :
4300pF
Factory Lead Time :
36 Weeks
Thickness (Max) :
0.043 1.10mm
Lead Free :
Lead Free
Temperature Coefficient :
X8R
Feature :
Low ESL, Soft Termination, High Temperature
Tolerance :
±1%
Dielectric Material :
Ceramic
Series :
SMD Auto X8R HT150C Flex
Voltage - Rated DC :
50V
Size / Dimension :
0.130Lx0.063W 3.30mmx1.60mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Ratings :
AEC-Q200
Applications :
Automotive, Boardflex Sensitive
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
KEMET C1206X432F5HACAUTO
SMD Auto X8R HT150C Flex 4300pF Ceramic Capacitor ±1% X8R 0.130Lx0.063W 3.30mmx1.60mm -55°C~150°C Low ESL, Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)
C1206X432F5HACAUTO Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.130Lx0.063W 3.30mmx1.60mm.This coefficient equals X8R indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.The voltage - Rated DC of 50V allows it to function.
C1206X432F5HACAUTO Features
a size/dimension of 0.130Lx0.063W 3.30mmx1.60mm
with X8R being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 50V