C1206X334K3REC7210
Mfr.Part #
C1206X334K3REC7210
Description
CAP CER 1206 330NF 25V X7R 10%
Temperature Coefficient :
X7R
Factory Lead Time :
11 Weeks
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Voltage - Rated :
25V
Capacitance :
0.33μF
Thickness (Max) :
0.055 1.40mm
Feature :
Soft Termination
Tolerance :
±10%
Series :
ESD SMD Comm X7R
Size / Dimension :
0.130Lx0.063W 3.30mmx1.60mm
Applications :
Boardflex Sensitive, ESD Protection
Operating Temperature :
-55°C~125°C
KEMET C1206X334K3REC7210
ESD SMD Comm X7R 0.33μF 25V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.130Lx0.063W 3.30mmx1.60mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)