C1206X334JMRECAUTO7210
Mfr.Part #
C1206X334JMRECAUTO7210
Description
CAP CER 1206 330NF 63V X7R 5%
Thickness (Max) :
0.055 1.40mm
Capacitance :
0.33μF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
X7R
Series :
ESD SMD Auto X7R
Tolerance :
±5%
Size / Dimension :
0.130Lx0.063W 3.30mmx1.60mm
Ratings :
AEC-Q200
Factory Lead Time :
11 Weeks
Voltage - Rated :
63V
Feature :
Soft Termination
Applications :
Automotive, Boardflex Sensitive, ESD Protection
KEMET C1206X334JMRECAUTO7210
ESD SMD Auto X7R 0.33μF 63V Ceramic Capacitor ±5% X7R 0.130Lx0.063W 3.30mmx1.60mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)