C1206X333KAREC7800
Mfr.Part #
C1206X333KAREC7800
Description
CAP CER 1206 33NF 250V X7R 10%
Tolerance :
±10%
Factory Lead Time :
11 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.039 0.98mm
Size / Dimension :
0.130Lx0.063W 3.30mmx1.60mm
Series :
ESD SMD Comm X7R
Applications :
Boardflex Sensitive, ESD Protection
Capacitance :
0.033µF
Temperature Coefficient :
X7R
Voltage - Rated :
250V
Feature :
Soft Termination
KEMET C1206X333KAREC7800
ESD SMD Comm X7R 0.033μF 250V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.130Lx0.063W 3.30mmx1.60mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)