C1206X333F4HAC7800
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
C1206X333F4HAC7800
Manufacturer
KEMET
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 1206 33NF 16V ULTRA STAB
Manufacturer :
KEMET
Product Category :
Ceramic Capacitors
Series :
SMD Comm X8R HT150C Flex
Tolerance :
±1%
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Thickness (Max) :
0.039 0.98mm
Lead Free :
Lead Free
Applications :
Boardflex Sensitive
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Feature :
Low ESL, Soft Termination, High Temperature
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Dielectric Material :
Ceramic
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Size / Dimension :
0.130Lx0.063W 3.30mmx1.60mm
Capacitance :
0.033µF
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Temperature Coefficient :
X8R
Factory Lead Time :
36 Weeks
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Voltage - Rated DC :
16V
KEMET C1206X333F4HAC7800
SMD Comm X8R HT150C Flex 0.033μF Ceramic Capacitor ±1% X8R 0.130Lx0.063W 3.30mmx1.60mm -55°C~150°C Low ESL, Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)
C1206X333F4HAC7800 Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.130Lx0.063W 3.30mmx1.60mm.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.With a voltage of 16V, it can operate.
C1206X333F4HAC7800 Features
a size/dimension of 0.130Lx0.063W 3.30mmx1.60mm
with X8R being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 16V