C1206X332MMREC7800
Mfr.Part #
C1206X332MMREC7800
Description
CAP CER 1206 3.3NF 63V X7R 20%
Series :
ESD SMD Comm X7R
Tolerance :
±20%
Factory Lead Time :
11 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Feature :
Soft Termination
Voltage - Rated :
63V
Capacitance :
3300pF
Thickness (Max) :
0.039 0.98mm
Temperature Coefficient :
X7R
Size / Dimension :
0.130Lx0.063W 3.30mmx1.60mm
Applications :
Boardflex Sensitive, ESD Protection
KEMET C1206X332MMREC7800
ESD SMD Comm X7R 3300pF 63V Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.130Lx0.063W 3.30mmx1.60mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)