C1206X332M8HACAUTO
Mfr.Part #
C1206X332M8HACAUTO
Description
CAP CER 1206 3.3NF 10V ULTRA STA
Thickness (Max) :
0.043 1.10mm
Series :
SMD Auto X8R HT150C Flex
Feature :
Low ESL, Soft Termination, High Temperature
ROHS3 Compliant
Dielectric Material :
Ceramic
Factory Lead Time :
36 Weeks
Capacitance :
3300pF
Voltage - Rated DC :
10V
Size / Dimension :
0.130Lx0.063W 3.30mmx1.60mm
Temperature Coefficient :
X8R
Tolerance :
±20%
Lead Free :
Lead Free
Applications :
Automotive, Boardflex Sensitive
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Surface Mount, MLCC
Ratings :
AEC-Q200
KEMET C1206X332M8HACAUTO
SMD Auto X8R HT150C Flex 3300pF Ceramic Capacitor ±20% X8R 0.130Lx0.063W 3.30mmx1.60mm -55°C~150°C Low ESL, Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)