C1206X332M3HAC7800
Mfr.Part #
C1206X332M3HAC7800
Description
CAP CER 1206 3.3NF 25V ULTRA STA
Size / Dimension :
0.130Lx0.063W 3.30mmx1.60mm
Voltage - Rated DC :
25V
Lead Free :
Lead Free
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Temperature Coefficient :
X8R
Capacitance :
3300pF
Tolerance :
±20%
ROHS3 Compliant
Dielectric Material :
Ceramic
Thickness (Max) :
0.043 1.10mm
Feature :
Low ESL, Soft Termination, High Temperature
Series :
SMD Comm X8R HT150C Flex
Factory Lead Time :
36 Weeks
Applications :
Boardflex Sensitive
KEMET C1206X332M3HAC7800
SMD Comm X8R HT150C Flex 3300pF Ceramic Capacitor ±20% X8R 0.130Lx0.063W 3.30mmx1.60mm -55°C~150°C Low ESL, Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)