C1206X332K1REC7800
Mfr.Part #
C1206X332K1REC7800
Description
CAP CER 1206 3.3NF 100V X7R
Feature :
Soft Termination
Capacitance :
3300pF
Thickness (Max) :
0.039 0.98mm
Temperature Coefficient :
X7R
Tolerance :
±10%
Size / Dimension :
0.130Lx0.063W 3.30mmx1.60mm
Applications :
Boardflex Sensitive, ESD Protection
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Factory Lead Time :
11 Weeks
Voltage - Rated :
100V
Series :
ESD SMD Comm X7R
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
KEMET C1206X332K1REC7800
ESD SMD Comm X7R 3300pF 100V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.130Lx0.063W 3.30mmx1.60mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)