C1206X332J5REC
Mfr.Part #
C1206X332J5REC
Description
CAP CER 1206 3.3NF 50V X7R 5%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
X7R
Applications :
Boardflex Sensitive, ESD Protection
Size / Dimension :
0.130Lx0.063W 3.30mmx1.60mm
Feature :
Soft Termination
Capacitance :
3300pF
Tolerance :
±5%
Voltage - Rated :
50V
Series :
ESD SMD Comm X7R
Thickness (Max) :
0.039 0.98mm
Datasheets
C1206X332J5REC
KEMET C1206X332J5REC
ESD SMD Comm X7R 1206 3216Metric Ceramic Capacitor 0.130Lx0.063W 3.30mmx1.60mm X7R ±5% 3300pF