C1206X332J1RECAUTO7210
Mfr.Part #
C1206X332J1RECAUTO7210
Description
CAP CER 1206 3.3NF 100V X7R 5%
Series :
ESD SMD Auto X7R
Tape and Reel (TR)
Ratings :
AEC-Q200
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Applications :
Automotive, Boardflex Sensitive, ESD Protection
Size / Dimension :
0.130Lx0.063W 3.30mmx1.60mm
Capacitance :
3300pF
Factory Lead Time :
11 Weeks
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Voltage - Rated :
100V
Thickness (Max) :
0.039 0.98mm
Temperature Coefficient :
X7R
Feature :
Soft Termination
KEMET C1206X332J1RECAUTO7210
ESD SMD Auto X7R 3300pF 100V Ceramic Capacitor ±5% X7R 0.130Lx0.063W 3.30mmx1.60mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)