C1206X332GAGECAUTO7210
Mfr.Part #
C1206X332GAGECAUTO7210
Description
CAP CER 1206 3.3NF 250V C0G 2%
Feature :
Low ESL, Soft Termination
Series :
ESD SMD Auto C0G
Applications :
Automotive, Boardflex Sensitive, ESD Protection
Tolerance :
±2%
Size / Dimension :
0.130Lx0.063W 3.30mmx1.60mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
3300pF
Thickness (Max) :
0.039 0.98mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Ratings :
AEC-Q200
Voltage - Rated :
250V
Factory Lead Time :
11 Weeks
KEMET C1206X332GAGECAUTO7210
ESD SMD Auto C0G 3300pF 250V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 0.130Lx0.063W 3.30mmx1.60mm -55°C~125°C Low ESL, Soft Termination Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)
C1206X332GAGECAUTO7210 Overview
Ceramic capacitor is 0.130Lx0.063W 3.30mmx1.60mm in size/dimension for this device.Generally, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to temperature changes, and it is equal to C0G NP0.
C1206X332GAGECAUTO7210 Features
a size/dimension of 0.130Lx0.063W 3.30mmx1.60mm