C1206X332GAGECAUTO
Mfr.Part #
C1206X332GAGECAUTO
Description
CAP CER 1206 3.3NF 250V C0G 2%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Applications :
Automotive, Boardflex Sensitive, ESD Protection
Feature :
Low ESL, Soft Termination
Size / Dimension :
0.130Lx0.063W 3.30mmx1.60mm
Thickness (Max) :
0.039 0.98mm
Tolerance :
±2%
Ratings :
AEC-Q200
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Factory Lead Time :
11 Weeks
Capacitance :
3300pF
Voltage - Rated :
250V
Series :
ESD SMD Auto C0G
KEMET C1206X332GAGECAUTO
ESD SMD Auto C0G 3300pF 250V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 0.130Lx0.063W 3.30mmx1.60mm -55°C~125°C Low ESL, Soft Termination Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)
C1206X332GAGECAUTO Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.130Lx0.063W 3.30mmx1.60mm.This coefficient equals C0G NP0 indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
C1206X332GAGECAUTO Features
a size/dimension of 0.130Lx0.063W 3.30mmx1.60mm