C1206X332G8HACAUTO
Mfr.Part #
C1206X332G8HACAUTO
Description
CAP CER 1206 3.3NF 10V ULTRA STA
Series :
SMD Auto X8R HT150C Flex
Feature :
Low ESL, Soft Termination, High Temperature
Tolerance :
±2%
Voltage - Rated DC :
10V
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Dielectric Material :
Ceramic
Lead Free :
Lead Free
Factory Lead Time :
36 Weeks
Ratings :
AEC-Q200
Temperature Coefficient :
X8R
Applications :
Automotive, Boardflex Sensitive
Thickness (Max) :
0.043 1.10mm
Size / Dimension :
0.130Lx0.063W 3.30mmx1.60mm
Capacitance :
3300pF
Operating Temperature :
-55°C~150°C
KEMET C1206X332G8HACAUTO
SMD Auto X8R HT150C Flex 3300pF Ceramic Capacitor ±2% X8R 0.130Lx0.063W 3.30mmx1.60mm -55°C~150°C Low ESL, Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)