C1206X332G1GECAUTO7210
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
C1206X332G1GECAUTO7210
Manufacturer
KEMET
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 1206 3.3NF 100V C0G 2%
Manufacturer :
KEMET
Product Category :
Ceramic Capacitors
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Ratings :
AEC-Q200
Tolerance :
±2%
Applications :
Automotive, Boardflex Sensitive, ESD Protection
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Series :
ESD SMD Auto C0G
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Capacitance :
3300pF
Voltage - Rated :
100V
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Factory Lead Time :
11 Weeks
Size / Dimension :
0.130Lx0.063W 3.30mmx1.60mm
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Thickness (Max) :
0.039 0.98mm
Feature :
Low ESL, Soft Termination
KEMET C1206X332G1GECAUTO7210
ESD SMD Auto C0G 3300pF 100V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 0.130Lx0.063W 3.30mmx1.60mm -55°C~125°C Low ESL, Soft Termination Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)
C1206X332G1GECAUTO7210 Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.130Lx0.063W 3.30mmx1.60mm.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is C0G NP0.
C1206X332G1GECAUTO7210 Features
a size/dimension of 0.130Lx0.063W 3.30mmx1.60mm