C1206X332F5GECAUTO7210
Mfr.Part #
C1206X332F5GECAUTO7210
Description
CAP CER 1206 3.3NF 50V C0G 1%
Series :
ESD SMD Auto C0G
Voltage - Rated :
50V
Thickness (Max) :
0.039 0.98mm
Capacitance :
3300pF
Tolerance :
±1%
Feature :
Low ESL, Soft Termination
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Size / Dimension :
0.130Lx0.063W 3.30mmx1.60mm
Factory Lead Time :
11 Weeks
Applications :
Automotive, Boardflex Sensitive, ESD Protection
Ratings :
AEC-Q200
Operating Temperature :
-55°C~125°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
KEMET C1206X332F5GECAUTO7210
ESD SMD Auto C0G 3300pF 50V Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 0.130Lx0.063W 3.30mmx1.60mm -55°C~125°C Low ESL, Soft Termination Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)
C1206X332F5GECAUTO7210 Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.130Lx0.063W 3.30mmx1.60mm.This coefficient equals C0G NP0 indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
C1206X332F5GECAUTO7210 Features
a size/dimension of 0.130Lx0.063W 3.30mmx1.60mm