C1206X332F4HAC7800
Mfr.Part #
C1206X332F4HAC7800
Description
CAP CER 1206 3.3NF 16V ULTRA STA
Applications :
Boardflex Sensitive
Voltage - Rated DC :
16V
Series :
SMD Comm X8R HT150C Flex
Size / Dimension :
0.130Lx0.063W 3.30mmx1.60mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Thickness (Max) :
0.043 1.10mm
Tolerance :
±1%
Capacitance :
3300pF
1 (Unlimited)
KEMET C1206X332F4HAC7800
SMD Comm X8R HT150C Flex 3300pF Ceramic Capacitor ±1% X8R 0.130Lx0.063W 3.30mmx1.60mm -55°C~150°C Low ESL, Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)
C1206X332F4HAC7800 Overview
In the case of this device, the size/dimension of the program is 0.130Lx0.063W 3.30mmx1.60mm.The temperature coefficient of resistance is generally defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to per degree change in temperature, and its coefficient is X8R.Ceramic capacitor is able to operate wCeramic capacitorh the voltage - Rated DC of 16V.
C1206X332F4HAC7800 Features
a size/dimension of 0.130Lx0.063W 3.30mmx1.60mm
with X8R being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 16V