C1206X331K8HAC7800
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
C1206X331K8HAC7800
Manufacturer
KEMET
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 1206 330PF 10V ULTRA STA
Manufacturer :
KEMET
Product Category :
Ceramic Capacitors
Capacitance :
330pF
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Thickness (Max) :
0.039 0.98mm
Voltage - Rated DC :
10V
Factory Lead Time :
36 Weeks
Feature :
Low ESL, Soft Termination, High Temperature
Applications :
Boardflex Sensitive
Series :
SMD Comm X8R HT150C Flex
Tolerance :
±10%
Temperature Coefficient :
X8R
Size / Dimension :
0.130Lx0.063W 3.30mmx1.60mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Lead Free :
Lead Free
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Dielectric Material :
Ceramic
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Packaging :
Tape and Reel (TR)
KEMET C1206X331K8HAC7800
SMD Comm X8R HT150C Flex 330pF Ceramic Capacitor ±10% X8R 0.130Lx0.063W 3.30mmx1.60mm -55°C~150°C Low ESL, Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)