C1206X331J1HAC7800
Mfr.Part #
C1206X331J1HAC7800
Description
CAP CER 1206 330PF 100V ULTRA ST
Capacitance :
330pF
Tolerance :
±5%
Applications :
Boardflex Sensitive
Series :
SMD Comm X8R HT150C Flex
Size / Dimension :
0.130Lx0.063W 3.30mmx1.60mm
Thickness (Max) :
0.039 0.98mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Voltage - Rated DC :
100V
Surface Mount, MLCC
KEMET C1206X331J1HAC7800
SMD Comm X8R HT150C Flex 330pF Ceramic Capacitor ±5% X8R 0.130Lx0.063W 3.30mmx1.60mm -55°C~150°C Low ESL, Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)