C1206X302K1HACAUTO
Mfr.Part #
C1206X302K1HACAUTO
Description
CAP CER 1206 3NF 100V ULTRA STAB
Thickness (Max) :
0.043 1.10mm
Size / Dimension :
0.130Lx0.063W 3.30mmx1.60mm
Ratings :
AEC-Q200
Tolerance :
±10%
Capacitance :
3000pF
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Applications :
Automotive, Boardflex Sensitive
Voltage - Rated DC :
100V
Series :
SMD Auto X8R HT150C Flex
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
KEMET C1206X302K1HACAUTO
SMD Auto X8R HT150C Flex 3000pF Ceramic Capacitor ±10% X8R 0.130Lx0.063W 3.30mmx1.60mm -55°C~150°C Low ESL, Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)