C1206X301F5HAC7800
Mfr.Part #
C1206X301F5HAC7800
Description
CAP CER 1206 300PF 50V ULTRA STA
Size / Dimension :
0.130Lx0.063W 3.30mmx1.60mm
Voltage - Rated DC :
50V
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Thickness (Max) :
0.039 0.98mm
Applications :
Boardflex Sensitive
Series :
SMD Comm X8R HT150C Flex
Capacitance :
300pF
KEMET C1206X301F5HAC7800
SMD Comm X8R HT150C Flex 300pF Ceramic Capacitor ±1% X8R 0.130Lx0.063W 3.30mmx1.60mm -55°C~150°C Low ESL, Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)