C1206X273M8HACAUTO
Mfr.Part #
C1206X273M8HACAUTO
Description
CAP CER 1206 27NF 10V ULTRA STAB
Ceramic Capacitors
Lead Free :
Lead Free
Size / Dimension :
0.130Lx0.063W 3.30mmx1.60mm
Ratings :
AEC-Q200
Series :
SMD Auto X8R HT150C Flex
Voltage - Rated DC :
10V
Capacitance :
0.027μF
Feature :
Low ESL, Soft Termination, High Temperature
Applications :
Automotive, Boardflex Sensitive
Temperature Coefficient :
X8R
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Tolerance :
±20%
Thickness (Max) :
0.039 0.98mm
Factory Lead Time :
36 Weeks
Dielectric Material :
Ceramic
KEMET C1206X273M8HACAUTO
SMD Auto X8R HT150C Flex 0.027μF Ceramic Capacitor ±20% X8R 0.130Lx0.063W 3.30mmx1.60mm -55°C~150°C Low ESL, Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)