C1206X272K5HAC7800
Mfr.Part #
C1206X272K5HAC7800
Description
CAP CER 1206 2.7NF 50V ULTRA STA
Applications :
Boardflex Sensitive
Tolerance :
±10%
Capacitance :
2700pF
Voltage - Rated DC :
50V
Thickness (Max) :
0.039 0.98mm
Series :
SMD Comm X8R HT150C Flex
Size / Dimension :
0.130Lx0.063W 3.30mmx1.60mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
KEMET C1206X272K5HAC7800
SMD Comm X8R HT150C Flex 2700pF Ceramic Capacitor ±10% X8R 0.130Lx0.063W 3.30mmx1.60mm -55°C~150°C Low ESL, Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)