C1206X271M1HACAUTO
Mfr.Part #
C1206X271M1HACAUTO
Description
CAP CER 1206 270PF 100V ULTRA ST
1206 (3216 Metric)
Ratings :
AEC-Q200
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Lead Free :
Lead Free
Size / Dimension :
0.130Lx0.063W 3.30mmx1.60mm
Feature :
Low ESL, Soft Termination, High Temperature
Capacitance :
270pF
Applications :
Automotive, Boardflex Sensitive
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Voltage - Rated DC :
100V
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Tolerance :
±20%
Factory Lead Time :
36 Weeks
Thickness (Max) :
0.039 0.98mm
Series :
SMD Auto X8R HT150C Flex
Temperature Coefficient :
X8R
Dielectric Material :
Ceramic
KEMET C1206X271M1HACAUTO
SMD Auto X8R HT150C Flex 270pF Ceramic Capacitor ±20% X8R 0.130Lx0.063W 3.30mmx1.60mm -55°C~150°C Low ESL, Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)