C1206X224K4REC7800
Mfr.Part #
C1206X224K4REC7800
Description
CAP CER 1206 220NF 16V X7R 10%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Feature :
Soft Termination
Applications :
Boardflex Sensitive, ESD Protection
Temperature Coefficient :
X7R
Tolerance :
±10%
Factory Lead Time :
11 Weeks
Series :
ESD SMD Comm X7R
Capacitance :
0.22µF
Voltage - Rated :
16V
Size / Dimension :
0.130Lx0.063W 3.30mmx1.60mm
Thickness (Max) :
0.043 1.10mm
KEMET C1206X224K4REC7800
ESD SMD Comm X7R 0.22μF 16V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.130Lx0.063W 3.30mmx1.60mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)