C1206X224J5RECAUTO
Mfr.Part #
C1206X224J5RECAUTO
Description
CAP CER 1206 220NF 50V X7R 5%
Tolerance :
±5%
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Ratings :
AEC-Q200
Series :
ESD SMD Auto X7R
Feature :
Soft Termination
Thickness (Max) :
0.043 1.10mm
Temperature Coefficient :
X7R
Applications :
Automotive, Boardflex Sensitive, ESD Protection
Size / Dimension :
0.130Lx0.063W 3.30mmx1.60mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Factory Lead Time :
11 Weeks
Voltage - Rated :
50V
Capacitance :
0.22µF
KEMET C1206X224J5RECAUTO
ESD SMD Auto X7R 0.22μF 50V Ceramic Capacitor ±5% X7R 0.130Lx0.063W 3.30mmx1.60mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)