C1206X224J5REC
Mfr.Part #
C1206X224J5REC
Description
CAP CER 1206 220NF 50V X7R 5%
Tolerance :
±5%
Size / Dimension :
0.130Lx0.063W 3.30mmx1.60mm
Thickness (Max) :
0.043 1.10mm
Capacitance :
0.22µF
Voltage - Rated :
50V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Applications :
Boardflex Sensitive, ESD Protection
Series :
ESD SMD Comm X7R
Feature :
Soft Termination
Temperature Coefficient :
X7R
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Datasheets
C1206X224J5REC
KEMET C1206X224J5REC
ESD SMD Comm X7R 1206 3216Metric Ceramic Capacitor 0.130Lx0.063W 3.30mmx1.60mm X7R ±5% 0.22muF