C1206X224J3REC7800
Mfr.Part #
C1206X224J3REC7800
Description
CAP CER 1206 220NF 25V X7R 5%
Size / Dimension :
0.130Lx0.063W 3.30mmx1.60mm
Tolerance :
±5%
Applications :
Boardflex Sensitive, ESD Protection
Factory Lead Time :
11 Weeks
Series :
ESD SMD Comm X7R
Thickness (Max) :
0.043 1.10mm
Feature :
Soft Termination
Temperature Coefficient :
X7R
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
0.22µF
Voltage - Rated :
25V
KEMET C1206X224J3REC7800
ESD SMD Comm X7R 0.22μF 25V Ceramic Capacitor ±5% X7R 0.130Lx0.063W 3.30mmx1.60mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)