C1206X223MAREC7210
Mfr.Part #
C1206X223MAREC7210
Description
CAP CER 1206 22NF 250V X7R 20%
Capacitance :
0.022µF
Feature :
Soft Termination
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Voltage - Rated :
250V
Thickness (Max) :
0.039 0.98mm
Applications :
Boardflex Sensitive, ESD Protection
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Series :
ESD SMD Comm X7R
Factory Lead Time :
11 Weeks
Temperature Coefficient :
X7R
Size / Dimension :
0.130Lx0.063W 3.30mmx1.60mm
Tolerance :
±20%
KEMET C1206X223MAREC7210
ESD SMD Comm X7R 0.022μF 250V Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.130Lx0.063W 3.30mmx1.60mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)