C1206X223F1GECAUTO7210
Mfr.Part #
C1206X223F1GECAUTO7210
Description
CAP CER 1206 22NF 100V C0G 1%
Thickness (Max) :
0.071 1.80mm
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Ratings :
AEC-Q200
Factory Lead Time :
11 Weeks
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Voltage - Rated :
100V
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Capacitance :
0.022µF
Applications :
Automotive, Boardflex Sensitive, ESD Protection
Feature :
Low ESL, Soft Termination
Series :
ESD SMD Auto C0G
Size / Dimension :
0.130Lx0.063W 3.30mmx1.60mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±1%
KEMET C1206X223F1GECAUTO7210
ESD SMD Auto C0G 0.022μF 100V Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 0.130Lx0.063W 3.30mmx1.60mm -55°C~125°C Low ESL, Soft Termination Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)
C1206X223F1GECAUTO7210 Overview
For this device, the size/dimension of the program is 0.130Lx0.063W 3.30mmx1.60mm.As a general rule, temperature coefficient of resistance is simply the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, and its value is C0G NP0.
C1206X223F1GECAUTO7210 Features
a size/dimension of 0.130Lx0.063W 3.30mmx1.60mm