C1206X222MAREC7210
Mfr.Part #
C1206X222MAREC7210
Description
CAP CER 1206 2.2NF 250V X7R
Tolerance :
±20%
Thickness (Max) :
0.039 0.98mm
Size / Dimension :
0.130Lx0.063W 3.30mmx1.60mm
Temperature Coefficient :
X7R
Series :
ESD SMD Comm X7R
ROHS3 Compliant
Voltage - Rated :
250V
Feature :
Soft Termination
Capacitance :
2200pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Applications :
Boardflex Sensitive, ESD Protection
Factory Lead Time :
11 Weeks
KEMET C1206X222MAREC7210
ESD SMD Comm X7R 2200pF 250V Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.130Lx0.063W 3.30mmx1.60mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)