C1206X222J2REC7210
Mfr.Part #
C1206X222J2REC7210
Description
CAP CER 1206 2.2NF 200V X7R 5%
Size / Dimension :
0.130Lx0.063W 3.30mmx1.60mm
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.039 0.98mm
Applications :
Boardflex Sensitive, ESD Protection
Factory Lead Time :
11 Weeks
Voltage - Rated :
200V
Feature :
Soft Termination
Series :
ESD SMD Comm X7R
Temperature Coefficient :
X7R
Capacitance :
2200pF
KEMET C1206X222J2REC7210
ESD SMD Comm X7R 2200pF 200V Ceramic Capacitor ±5% X7R 0.130Lx0.063W 3.30mmx1.60mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)