C1206X222J1REC7210
Mfr.Part #
C1206X222J1REC7210
Description
CAP CER 1206 2.2NF 100V X7R 5%
Temperature Coefficient :
X7R
Factory Lead Time :
11 Weeks
Tolerance :
±5%
Feature :
Soft Termination
Series :
ESD SMD Comm X7R
Applications :
Boardflex Sensitive, ESD Protection
Thickness (Max) :
0.039 0.98mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Voltage - Rated :
100V
Size / Dimension :
0.130Lx0.063W 3.30mmx1.60mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
2200pF
KEMET C1206X222J1REC7210
ESD SMD Comm X7R 2200pF 100V Ceramic Capacitor ±5% X7R 0.130Lx0.063W 3.30mmx1.60mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)