C1206X221F5HACAUTO
Mfr.Part #
C1206X221F5HACAUTO
Description
CAP CER 1206 220PF 50V ULTRA STA
Ceramic Capacitors
Voltage - Rated DC :
50V
Thickness (Max) :
0.039 0.98mm
Ratings :
AEC-Q200
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Lead Free :
Lead Free
Tolerance :
±1%
Applications :
Automotive, Boardflex Sensitive
Feature :
Low ESL, Soft Termination, High Temperature
Factory Lead Time :
36 Weeks
Size / Dimension :
0.130Lx0.063W 3.30mmx1.60mm
Series :
SMD Auto X8R HT150C Flex
Capacitance :
220pF
Temperature Coefficient :
X8R
Dielectric Material :
Ceramic
KEMET C1206X221F5HACAUTO
SMD Auto X8R HT150C Flex 220pF Ceramic Capacitor ±1% X8R 0.130Lx0.063W 3.30mmx1.60mm -55°C~150°C Low ESL, Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)