C1206X221F1HACAUTO
Mfr.Part #
C1206X221F1HACAUTO
Description
CAP CER 1206 220PF 100V ULTRA ST
1 (Unlimited)
Voltage - Rated DC :
100V
Thickness (Max) :
0.039 0.98mm
Lead Free :
Lead Free
Tolerance :
±1%
Feature :
Low ESL, Soft Termination, High Temperature
Series :
SMD Auto X8R HT150C Flex
Factory Lead Time :
36 Weeks
Ratings :
AEC-Q200
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Capacitance :
220pF
Temperature Coefficient :
X8R
Dielectric Material :
Ceramic
Size / Dimension :
0.130Lx0.063W 3.30mmx1.60mm
Applications :
Automotive, Boardflex Sensitive
KEMET C1206X221F1HACAUTO
SMD Auto X8R HT150C Flex 220pF Ceramic Capacitor ±1% X8R 0.130Lx0.063W 3.30mmx1.60mm -55°C~150°C Low ESL, Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)