C1206X220K8HACAUTO
Mfr.Part #
C1206X220K8HACAUTO
Description
CAP CER 1206 22PF 10V ULTRA STAB
Ceramic Capacitors
Dielectric Material :
Ceramic
Size / Dimension :
0.130Lx0.063W 3.30mmx1.60mm
Capacitance :
22pF
Feature :
Low ESL, Soft Termination, High Temperature
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Series :
SMD Auto X8R HT150C Flex
Factory Lead Time :
36 Weeks
Thickness (Max) :
0.039 0.98mm
Temperature Coefficient :
X8R
Applications :
Automotive, Boardflex Sensitive
Lead Free :
Lead Free
Voltage - Rated DC :
10V
Ratings :
AEC-Q200
Tolerance :
±10%
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
KEMET C1206X220K8HACAUTO
SMD Auto X8R HT150C Flex 22pF Ceramic Capacitor ±10% X8R 0.130Lx0.063W 3.30mmx1.60mm -55°C~150°C Low ESL, Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)