C1206X220K5GAC7800
Mfr.Part #
C1206X220K5GAC7800
Description
CAP CER 22PF 50V C0G/NP0 1206
Tolerance :
±10%
Tape and Reel (TR)
Voltage - Rated :
50V
Applications :
Boardflex Sensitive
Thickness (Max) :
0.039 0.98mm
Capacitance :
22pF
Factory Lead Time :
16 Weeks
Feature :
Low ESL, Soft Termination
Size / Dimension :
0.130Lx0.063W 3.30mmx1.60mm
Series :
SMD Comm C0G Flex
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
C0G NP0
KEMET C1206X220K5GAC7800
SMD Comm C0G Flex 22pF 50V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.130Lx0.063W 3.30mmx1.60mm -55°C~125°C Low ESL, Soft Termination Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)